Eskişehir Arslan Temizlik Şirketi
Apartman, İnşaat, Ofis, Büro, Fabrika Temizliği
Koltuk Yıkama Hizmeti


fatiharslan26@gmail.com
0537 334 66 30

YENİ BİR KAFE DAHA AÇILDI: Darısı Odunpazarının Kreş Projesine

22.09.2019 

AHMET BİLEK DENEYİMLİ KAFE TÖRENLE AÇILDI

Tepebaşı Belediyesi’nin Ertuğrulgazi Mahallesi’nde yapımını tamamladığı Ahmet Bilek Deneyimli Kafe’nin açılışı, vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

Tepebaşı Belediyesi’nin sosyal projelerinden biri olan Deneyimli Kafeler, şehir yaşamının ortasında vatandaşlar için sıcak bir durak ve mola noktası olmaya devam ediyor. Çocuklardan gençlere, kadınlardan yaşlılara kadar toplumun her kesimine hitap eden Deneyimli Kafeler, vatandaşların yoğun ilgisiyle adeta dolup taşıyor. Kentin çeşitli noktalarında hizmet veren deneyimli kafelerde özellikle yaşça tecrübeli ve emekli vatandaşlar huzurlu bir ortamda çaylarını içerek vakit geçirebiliyor. Günlük gazetelerin ve internet erişimi imkanlarının sağlandığı kafelerde satranç, domino ve briç gibi çeşitli zeka oyunları da yer alıyor. Keyifli sohbetlerin merkezi haline gelen Deneyimli Kafeler, vatandaşlara hoş bir ortamda bir araya gelerek sosyalleşme imkanı sunarken, Tepebaşı sakinleri de bu hizmetlerden oldukça memnun. Vatandaşlar gün içinde boş vakitlerini bu merkezde okuyarak, sohbet ederek ve keyifli oyunlar oynayarak geçirdiklerini belirtiyor ve Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkürlerini iletiyor.

Son olarak ise sporculuk hayatında uluslararası arenada birçok başarıya imza atan ve dünya şampiyonu milli güreşçi Ahmet Bilek’in isminin verildiği Ertuğrulgazi Mahallesi’ndeki Deneyimli Kafenin açılışı yapıldı. Açılış törenine, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü ve Utku Çakırözer, CHP Eskişehir İl Başkanı Abdülkadir Adar, CHP Tepebaşı İlçe Başkanı Atilay Dalgıç, Ertuğrulgazi Mahallesi Muhtarı Çetin Aydın, Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Fikriye Güven Zaptiye, Tepebaşı Belediyesi Meclis üyeleri, Ahmet Bilek’in ailesinden kızı Sevil Bilek ve Gülten Başıbüyük ile çok sayıda mahalle sakini katıldı.

“Bu duyarlı ve ince davranışlarından dolayı Başkanımız Ahmet Ataç’a teşekkürlerimi sunuyorum”

Açılış töreninde ilk olarak konuşan Ahmet Bilek’in kızı Sevil Bilek, deneyimli kafeye babasının adının verilmesinden dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Babamın başarılarıyla ailecek gurur duyduk, duymaya da devam ediyoruz. Annem Ayten Bilek de hayatta olup burada olsaydı kendisi de çok mutlu olurdu. Ben bu duyarlı ve ince davranışlarından dolayı başta Başkanımız Ahmet Ataç’a ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

“Ahmet Başkanımız, hayata geçirdiği projelerle halkın gönlünde taht kurmuştur”

Ardından konuşan Ertuğrulgazi Mahallesi Muhtarı Çetin Aydın, mahallelerine böyle bir tesisin kazandırılmasından dolayı duydukları memnuniyeti ifade ederek, “Ahmet Başkanımız, bugüne kadar hayata geçirdiği projelerle halkın gönlünde taht kurmuştur. Tepebaşı Belediye Başkanımız Ahmet Ataç’ın sosyal projelerinden biri olan Deneyimli Kafeler, parkların içerisinde olmasından dolayı da çocuklardan gençlere, orta yaşlılardan yaşlılara toplumun her kesimine hitap etmektedir. Buralar insanların sevdikleriyle hoş vakitler geçireceği alanlar olmuştur. Ben mahallemize böyle bir sosyal tesis kazandırmasından dolayı Ahmet Ataç’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Tepebaşı Belediyesi’nin bitmek bilmeyen projelerinden bir tanesini daha halkın hizmetine sunmaktan büyük gurur duyuyoruz”

CHP Eskişehir İl Başkanı Abdülkadir Adar ise, Eskişehir belediyelerinin halka doğrudan dokunan projeleri bir bir hayata geçirmeye devam ettiğine dikkat çekerek, şunları kaydetti:

“Tepebaşı Belediyesi’nin bitmek bilmeyen projelerinden bir tanesini daha bugün burada halkın hizmetine sunmaktan büyük gurur duyuyoruz. Artık belediyeler, vatandaşların doğrudan doğruya eline dokunan vatandaşlara doğrudan hizmet eden kurumlar haline geldiler. Bunun öncülüğünü de 1999 yılından bu yana Eskişehir belediyeleri yapıyor. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Ahmet Bilek Deneyimli Kafe’de vatandaşlarımıza doğrudan dokunan projelerden bir tanesidir. Ben bu kafenin öncelikle Ertuğrulgazi Mahallesi sakinlerimize sonra da tüm Eskişehirlilerimize hayırlı olmasını diliyorum.”

“Şehirler kent kimlikleri ve kent bellekleri ile yaşarlar”

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da, Ertuğrulgazi Mahallesi’nde açılışı gerçekleştirilen Ahmet Bilek Deneyimli Kafe’nin kafelerin içerisinde en doğal olanı olduğunu söyledi. Kafenin bir tane dahi ağaç kesilmeden yapıldığını, çay ve benzer hizmetlerin ücretlerinin bedavaya yakın fiyatlarda olduğunu anlatan Başkan Ataç, “Hiç ağaç kesmeden bu tesisi yaptık. Hatta 2-3 tane ağaç da binanın çatısından dışarıya çıkıyor ve dışarıdan da net bir şekilde gözüküyor. Deneyimli Kafelerimiz mahallelerde yaşayan özellikle kadınların, erkeklerin, çocukların rahatlıkla kullanabildiği mekanlar haline geldi. Daha önce açtığımız Deneyimli Kafeler çok iyi kullanılıyor. Tahmin ediyorum burası da çok iyi kullanılacak. Çünkü gerçekten şöyle bir mekan şehir içinde bile yok. Ne güzel ki buraya böyle bir güzellik kısmet oldu” şeklinde konuştu.

Kafeye ismi verilen Ahmet Bilek’ten de bahseden Başkan Ataç, şöyle devam etti:

“Ahmet Bilek, köy enstitüsünde ay yıldızlı eşofmanıyla güreş hocalığı yapan önemli bir insandı. Sonra 1960’da olimpiyatlardan 7 tane madalya ile dönen bir güreşçimizdir Ahmet Bilek. Kent kimlikleri ve kent bellekleri çok önemli. Şehirler ancak bunlarla yaşarlar. Eğer Ahmet Bilek bu şehirde unutuluyorsa bu şehir çok şeyini kaybediyor anlamına gelir. Ama unutulmuyorsa gelecek nesiller de Ahmet Bilek’in kim olduğunu açıkça öğrenecekler ve onlar da olimpiyat madalyalı güreşçimizi takdir edeceklerdir. Nur içinde yatsın.”

“Tepebaşı Belediyesi sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlarımız çok şanslı”

CHP Eskişehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü, Tepebaşı Belediyesi sınırları içerisinde bulunan mahalle sakinlerinin çok şanslı olduklarını ifade ederek, şunları söyledi:

“Ertuğrulgazi Mahallemizde hafızalarımızda yer edinmiş Ahmet Bilek’in isminin yaşatılacak olması gurur verici. Ben bunu hep söylüyorum Eskişehir’de Tepebaşı Belediyesi sınırları içerisinde bul”unan mahallelerin sakinleri çok şanslı. Çünkü hep dediğimiz gibi Tepebaşı’nda hayat var. Eminim ki bu açılan güzel mekanda çocuklarımızdan deneyimli büyüklerimize kadar her kesim burada çok güzel vakitler geçirecekler. Ben bu güzel tesisin hayırlı olmasını diliyorum ve Tepebaşı Belediye Başkanımız Ahmet Ataç ile ekibine böyle bir tesisi mahallemize kazandırdıkları için çok teşekkür ediyorum.”

“Deneyimli Kafeler bir Türkiye markası haline gelen buluşma mekanlarımız oldu”

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer de, açılışı gerçekleştiren tesislerin vatandaşların birlik ve beraberliğinin pekiştirilmesi noktası çok önemli mekanlar olduğunu anlatarak, şöyle konuştu:

“İçerisinden ağaç geçen bir Deneyimli Kafe kentimize ve mahalle sakinlerimize hayırlı olsun. Ahmet Başkanımıza Ahmet Bilek’e gösterdiği vefa için de ayrıca teşekkür ediyorum. Deneyimli Kafeler ve Belde Evleri bizim Eskişehir’in sınırlarını aşan artık bir Türkiye markası haline gelen buluşma mekanlarımız oldu. Buralar, sadece buluşup çay içtiğimiz mekanlardan çok da öte birliğimizi, kardeşliğimizi, dostluğumuzu, sevgimizi, saygımızı paylaştığımız mekanlar olmasından dolayı çok önemli. O yüzden de ben bir kez daha Başkanımız Ahmet Ataç’a ve emeğini ortaya koyan Tepebaşı Belediyemizin özverili çalışan tüm çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Her bir Deneyimli Kafe her bir Belde Evi sadece Tepebaşımızın değil Eskişehir’imizin ve aslında örnek alındığı için de ülkemizin birlik ve beraberliğine konulan bir çimentodur, bir harçtır.”

Konuşmaların ardından Ahmet Bilek Deneyimli Kafe, yapılan duanın ve Başkan Ataç’ın mahalle sakinleriyle birlikte kestiği kurdelenin ardından hizmete açıldı.

Öte yandan 7 Ekim Pazartesi günü saat 14.00’te açılışı yapılacak Kumlubel Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Nasuh Akar Deneyimli Kafe’yle birlikte de Tepebaşı bölgesinde vatandaşların hizmetinde olan Deneyimli Kafelerin sayısı 12’ye yükselecek.

Gönderen: haber
1580 defa okundu 
 


İslam
DOĞRU YOL İÇİN ÜÇ ŞART
ALLAH’IN EMİRİNDE BİRLEŞMEK
HER İŞİN BAŞI BESMELE
MÜSLÜMAN TEVHİD İLE VARDIR

Yaşam
29 Ekim’de Şehirden Kaçış için 7 Öneri
Gıda israfını önlemek elimizde!
İSTİKAMETTE OLMAK ŞARTTIR
Kadınlar neden daha uzun yaşıyor?
DÜNYA’NIN YÜZDE 10,8’İ YETERSİZ BESLENİYOR

Streetview Eskişehir
Kış Günlerinizin Eşsiz Isınma Alternatif Kuzineler

Spor
İLK İSTİFA GELDİ
İnönü Oryantiring‘de Türkiye ve Dünya Sıralamasında
Anadolu Üniversitesi Futbol Takımında yüzler gülmüyor
“GENÇLERİMİZİN DÜNYAYLA KURACAĞI DOĞRU İLETİŞİM BUNDAN SONRAKİ SÜREÇTE ÇOK ÖNEMLİ"
Yönetimden Kamuoyu Bilgilendirmesi

Sinema
Frankfurt Türk Filmleri Festivali’nden “Yaşam Boyu Onur ve Vefa Ödülleri”
“Bağlılık Aslı” 7. Boğaziçi Film Festivali’nde Seyirciyle Buluştu!
“OMAR VE BİZ” VARŞOVA FİLM FESTİVALİ’NDEN ÖDÜL İLE DÖNÜYOR!
22 Kasım’da Tüm Türkiye’de Sinemalarda
7. Boğaziçi Film Festivali’nde Her Yelpazeden Film Var!

Sağlık
OKUL ÇAĞINDAKİ ÇOCUKLARDA 6 SKOLYOZ BELİRTİSİNE DİKKAT!
Bu Belirtiler Romatizmal Hastalık Habercisi Olabilir!
İyi Bir Hafıza İçin Beyninizi Abur Cuburla Doldurmayın
KAŞLARINIZI SÜREKLİ YUKARI KALDIRIYORSANIZ, DİKKAT!
MEME KANSERİ GÖRÜLME YAŞI 30’A DÜŞTÜ

Politika
Sazak’tan Tunç Soyer’in Kıbrıs açıklamasına sert tepki
“Türkiye’nin hiçbir ülkenin toprağında, hiçbir toplumun özgürlüğünde veya çıkarlarında gözü yoktur”
Çakırözer: “Millet İttifakının devamı Türkiye’nin yararınadır”
"Reklama Dayalı Yerel Belediyecilik Anlayışı"
Odunpazarı’ndan Asker Selamı!

Polis
Interpol Türkiye’ye geliyor!
Emniyetten Sonra Jandarmada da Güven Masası Uygulaması Başlatıldı
Eskişehir’de uyuşturucu operasyonu
2 Kilo 300 gram SKUNK maddesi ele geçirildi
1 Ocak’tan sonra yollar daha güvenli olacak

 

 
Otomobil-Motorsiklet
Bu önerilerle aracınız güvende!
Dacia Duster’a yeni nesil benzinli motorlar
GELECEK LPG İLE ÇALIŞAN HİBRİTLERİN OLACAK
Kasko sigortası hakkında doğru bilinen yanlışlar
Ford Trucks kamyon pazarının Şampiyonlar Ligi’nde

Magazin
Çomaklı, TRT Canlı Yayında Sosyal Medya Yalanlarını Anlattı
CNBC’den algı operasyonu!
Umut Mürare’nin Kızılelma single çıktı!
Gerçekleri cesurca anlatabilenler de var! ’Erdoğan bizi uyarmıştı’
Şamil Tayyar Yarkadaş’a fena patladı: PKK agzıyla konuşma! Soytarılık yapma

Kültür-Sanat
ESKİŞEHİR TÜRK OCAĞINDAN BİR BİLGE GEÇTİ
Tiyatro Festivali’nin ilk söyleşisinde “Çağdaş Sahnenin Seyri” konuşuldu
Anadolu Klarnetli Beşlisi ve Dilara Aytekin’den klasik müzik ziyafeti
ŞEHİR TİYATROLARI YENİ OYUN İÇİN PROVAYA BAŞLADI
Tarihi Keşfet, Kültürü Yaşa, Şehri Tanı

Kampanya
Bornova Kombi Servisi
Doğru Su Arıtıcı Nasıl Seçilir

Güncel
Vali Çakacak, Muhtarlarla Kahvaltıda Bir Araya Geldi
İnönü’de Muhtarlar Günü Kutlandı
Etkinlik Çok BİSİKLET YOLU YOK: “HAYDİ ESKİŞEHİR BİSİKLETE!”
İnönü’den Bir İlk Daha “Barış Pınarı Çeşmesi” Yapıldı
Elektrik Kesintilerire Vatandaşlar İsyan Etti

Eğitim
ESOGÜ Kışlık Sebze Yetiştiriciliğinde Hat ve Çeşit Geliştirme Projesine Katkı Sunuyor
Anadolu Üniversitesiyle “Ustasından Öğren”
Öğretmenler Farkında Çalıştayı Düzenlendi
HER ÖĞRENCİYE ÖZEL "E-PORTFOLYO"
TEMEL EĞİTİMDE DEMOKRASİ KÜLTÜRÜNÜN GÜÇLENDİRİLMESİ İÇİN BÜTÜNCÜL MODEL

Ekonomi
“Eskişehir sanayisine güç kattınız”
KIŞLIK SEBZE TOHUMCULUĞUNDA YERLİ TOHUM KULLANIMINI ARTIRACAĞIZ
KENTSEL DÖNÜŞÜMDE VATANDAŞ ODAKLI YENİ DÜZENLEME
TOKİ’nin indirim kampanyasına büyük ilgi
DÜNYA TURİZM ÖRGÜTÜ GENÇ FİKİRLER ARIYOR

Ekoloji
Yenice Barajı’na 2.000 Adet Yavru Yayın Balığı Bırakıldı
Hedef 3 yılda 280 bin çocuğu ‘sıfır atık’ yaklaşımıyla tanıştırmak
ENTECH Sıfır Atık Forumu’ndan dünyaya mesaj!
Sıfır Atık Projesi’nin kapsamı genişletiliyor
ÜCRETSİZ ATIK TOPLAMA HİZMETİ SÜRÜYOR

Bilim-Teknoloji
Yerli bilişim sektörü için Ar-Ge yatırım ve destekleri kritik önemde
Dijital temizlik için 8 tavsiye
Elektronik imza yüzde 20 arttı
Modern ebeveynlerin karşılaştığı en büyük zorluk: İnternette Güvenlik
Anadolu DMU Milli Tren Seti Uşak Raylarında

Eskişehir Arslan Temizlik Şirketi - 0537 334 66 30